מעמד מרגש ורב רושם נערך במהלך השבוע האחרון בעיר בוקרשט – בירת רומניה במסגרתה נחנך מרכז החסד שיספק מענה נרחב לאלפי התושבים המתגוררים במקום בהשאלת ציוד רפואי, זאת כחלק מפרויקט הקמת מרכזי חסד רבים ברחבי אירופה על ידי מרכז רבני אירופה העושה לילות כימים למען היהודים ברחבי היבשת.

במעמד חנוכת מרכז החסד השתתפו אישי ציבור ורבנים אשר שיבחו את פעילויות החסד הרבות של מרכז רבני אירופה. כיבדו בנוכחותם מר דוד סרנגה המשמש כשגריר ישראל ברומניה וד”ר ריאד ערפאת המשמש כראש מערך החירום הלאומי של רומניה והממונה על  הקורונה במדינה.

עם פתיחת המעמד התכנסו המשתתפים לעקוב מקרוב אחר פעילות מרכז החסד החדש בבוקרשט אשר יעניק וישאיל לתושבים ציוד רפואי מתקדם, ציוד לתינוקות וביגוד כמו גם הלבשה לנזקקים.

ראש מערך החירום הלאומי של רומניה והממונה על הקורונה הפתיע את המשתתפים כאשר הוא הבטיח לראשי מרכז רבני אירופה על שיתוף פעולה עתידי בין משרד הבריאות המקומי לבין מרכז החסד שהוקם בבוקרשט, לדבריו, משרד הבריאות יקדם שיתופי פעולה מקצועיים עם המרכז שמעניק סיוע רפואי לאלפי תושבים. המעמד המיוחד נערך בראשות הרב נפתלי דייטש שליח חב”ד ברומניה, הרב אריה גולדברג מנכ”ל “מרכז רבני אירופה” והרב יוסי ביינהקר סמנכ”ל “מרכז רבני אירופה”.