מיזם החסד שהקימו מרכז רבני אירופה (RCE), ואיגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA) כמענה לצורך שעלה בקהילות השונות בעקבות מגפת הקורונה, צפוי למנות עשרות סניפים עד סוף השנה.

אחד מהצרכים הבולטים ביותר שעמם התמודדו בקהילות יהודיות רבות ברחבי אירופה בתקופות שיא ההתפרצות של מגפת הקורונה במדינות היבשת, היה מחסור חמור בציוד רפואי לטיפול בבני הקהילות ששוחררו מאשפוז ו/או ביקשו – לנוכח סכנת ההדבקות, לקבל טיפול בבתיהם ולא בבתי החולים שהיו כזכור עמוסים לעייפה.

מרכז השאלה של ציוד רפואי במתכונת הנהוגה בישראל לא קיים בחלק ממדינות אירופה ורבים מבני הקהילות – ידם לא הייתה משגת לרכוש את הציוד. הצורך הזה עלה כמעט בכל שיחה שלנו עם ראשי קהילות שחבריהן נדבקו במחלה ובמיוחד במדינות ברה”מ לשעבר. לאחר סקר צרכים ברחבי היבשת התגבשה רשימת ציוד מגוונת שתספק מענה באביזרים מיוחדים וציוד רפואי שישרת את בני הקהילות – חינם אין כסף – מגיל לידה ועד זקנה.

כל מרכז חסד כולל מעל 300 פריטים ובהם: מחוללי חמצן, כסאות גלגלים, כסאות רחצה, קביים, רולטורים, משאבות חלב, מיטות תינוק, מכשירי TENS, מדי לחץ דם ועוד עשרות פריטים של ציוד רפואי. מרכזי החסד יפעילו גם מוקד תחזוקה לשימור, סטריליזציה ותיקון ציוד ואביזרים רפואיים שאינם מתכלים, וינהלו מערך לוגיסטי להפצה ואיסוף של הציוד והאביזרים אל ומבתיהם של בני הקהילה הנזקקים לסיוע.