בניימכן שבהולנד התקיים בשבוע שעבר קורס בהלכות הבית היהודי בהשתתפות עשרות רבני קהילות מאירופה. את רבני הקהילות שהגיעו לקורס שנערך ביוזמת “מרכז רבני אירופה” הדריכו ולימדו הגאון הרב לוי יצחק רסקין מו”צ בהתאחדות החרדים בלונדון וחבר מועצת רבני אירופה, יחד עם הגאון הרב משה שליזנגר רו”מ מענה שמחה בירושלים ויו”ר ארגון “פרי חיים” והד”ר אלי שוסהיים יו”ר אגודת אפרת אשר תרמו מניסיונם וידיעותיהם הרבות בתחום. את המשתתפים בקורס אירח הרב מנדל לוין רב העיר ניימכן והוא התקיים בסיוע קרן מרומים בהנהלת הרב בנציון ליפסקר מפטרבורג, רוסיה.

הגאון הרב אליעזר וולף גאב”ד אמסטרדם מסר משא הילכתי מרתק בו שילב שאלות בעניין הבית היהודי אותן נשאל ודן עם הרבנים בתשובות עליהן. ד”ר שוסהיים שיתף את המשתתפים בסיפורים שונים שהתרחשו בארגון ‘אפרת’ שבראשו הוא עומד. לדוגמא, באחת הפעמים בהן טיפל בהגאון רבי יוסף שלום אלישיב זצ”ל אמר לו שיש בציבור החרדי כאלו שטוענים נגדו שמביא ילדים לא בריאים לעולם. “הגרי”ש אלישיב הזדעזע ואמר לי ‘חס ושלום’. צריך להמשיך להציל נפשות ישראל’. שאלתי אותו אם הוא מוכן לאשר זאת בכתב, והסכים”, סיפר ד”ר שוסהיים והציג בפני הנוכחים את המכתב בו כתוב “יש להציל גם אלו שלא דתיים וכו’ וגם ממזרים צריך להצילם”.

ערב חיזוק מיוחד נערך לכבוד יהודי הקהילה בהשתתפות הגאון הרב בנימין יאקאבס יו”ר וועד הרבנים של הולנד וחבר מועצת רבני אירופה.

יו”ר מרכז רבני אירופה הרב מנחם מרגולין מציין כי הקורס נערך במקביל למגוון פעילויות של ‘מרכז רבני אירופה’ בערים ומדינות שונות בשורה של נושאים שעומדים בימים אלה על הפרק.

מנכ”ל מרכז רבני אירופה הרב אריה גולדברג ציין שהקורס הינו חלק מהפעילות העניפה של ‘המרכז’ לבקשת רבנים באירופה והוא מיועד לרבני קהילות.

המשתתפים הודו למארח הרב מנדיל לוין כמו גם לסמנכ”ל מרכז רבני אירופה הרב יוסף ביינהקר ומזכיר וועדת הרבנים של ‘המרכז’ הרב אברהם אבא טורצקי שטרחו רבות להבטיח את הצלחת הכנס