‘הפורום המקצועי של רבני אירופה’ נערך השנה בפוטסדם שבגרמניה באירוח הרב נחום פרסמן, רב העיר והרב הראשי למדינת ברנדנבורג. בין אנשי המקצוע שנשאו דברים בכנס היה הרב אריה מונק, מנכ”ל ‘בית חם’, שבשורה של מפגשים לאורך ימי הכנס דיבר בנושאים גידול ילדים בריאים בנפשם בדור הנוכחי, כיצד יוצרים ומתמודדים עם שינוי וזיהוי בעיות נפשיות ורגשיות ודרכי הטיפול.

אדי לבנטמן, יועץ מומחה לשיווק דיגיטאלי, הציע לנוכחים דרכים שונות להעברת מסרים ויזואליים והקמת עמודי נחיתה.

הרב ישראל דיסקין, השליח הראשי לחב”ד גרמניה ורב במינכן, סיפר על ההתפתחות היהודית בגרמניה.

הרב שניאור אשכנזי רב בית הכנסת המרכזי בראשון לציון ועורך סדרת “בסוד הפרשה” דיבר במהלך ימי הכינוס על חינוך הילדים לגאווה יהודית והציפייה למשיח כמחוללת צמיחה בגלות.

הרבנים והאורחים קיימו במהלך ימי הכינוס ביקור בסמוך לשטח המיועד לבניית בית כנסת, ונשאו תפילה להצלחת ההכנות והבניה של בית הכנסת. בטקס דיבר בשם רבני אירופה הרב יהודה טייכטל רבה של הקהילה היהודית בברלין שהודה לנציגי הממשלה על הסיוע הרב וחיזק את רב העיר הרב נחום פרסמן המשקיע רבות יחד עם משפחתו לשגשוג וההתפתחות של הקהילה היהודית במקום.

במהלך היום הראשון של הכינוס התקיימה ארוחת ערב ייחודית בהשתתפות ראשי הפרלמנט, רבני גרמניה ונכבדי הקהילה היהודית בה נשאו דברים הרב נחום פרסמן רב העיר פוטסדם והרב הראשי למדינת ברדנבורג, הגב’ בריטה שטארק נשיאת הפרלמנט למדינת ברדנבורג, מר מיכאל טקאץ’ יו”ר הקהילה היהודית פוטסדם ומר אוד יפה יו”ר קהילת בית הכנסת פוטסדם.

 

להלן הרצאתו של הרב שניאור אשכנזי בנושא ‘הרב כמנחה משפחתי’

 

להלן הרצאתו של הרב אריה מונק, מנכ”ל ארגון ‘בית חם’ בנושא ‘זיהוי בעיות נפשיות ורגשיות ודרכי טיפול’

 

להלן הרצאתו של מר אדי לבנטמן בנושא ‘מבוא פרקטי לקידום אורגני לגוגל’

 

להלן הרצאתו של הרב שניאור אשכנזי בנושא ‘בשורת הציפייה למשיח כמחוללת צמיחה בגלות’