‘מרכז רבני אירופה’, המונה יותר מ-700 רבנים ברחבי היבשת, יקיים כינוס מרכזי ומיוחד לכלל רבני יבשת אירופה בצרפת בחודש אדר השתא, בסימן 20 שנה לפעילות המרכז בכל רחבי יבשת אירופה.

התאריך שנקבע לכינוס, כ’-כ”ב באדר ה’תש”פ, (16-18 במרץ 2020 למניינם) יסמל ויציין את העשייה המרובה והברוכה המתפרשת על פני כל ימות השנה ומתרכזת ופורצת הישר מבניין האיחוד האירופי – שם ממוקמים משרדי מרכז רבני אירופה, ובו אף משתכנות המחלקות השונות המתפעלות את מערך היהדות במענה לכל צורך יהודי באשר הוא בכל פינה וקהילה.

המחלקות השונות של ‘מרכז רבני אירופה’, פורשות זרועות יומיומיות ומשמשות ידא אריכתא למימוש חזונם של רבני המרכז, כאשר על פי בקשת הרבנים ממקומות מושבותיהם, מתקיימות פעילויות שונות, על פי הצורך המתעורר בכל עיר ועיר. החל ממזון כשר, שחיטה מהודרת ובניית מקוואות טהרה, עבור בפעילויות הפקת מערכי חינוך לבני הנעורים, קורסים בהלכות הבית היהודי, עריכת חופה וקידושין וכלה בחידוש, שיפוץ ושימור בתי עלמין ברחבי אירופה.

מרכז רבני אירופה מקיים אחת למחצית השנה כינוסים שבהם נוכחים מאות מרבני אירופה המתוועדים יחדיו לברר את דבר השם זו הלכה, כאשר בכינוסים אלה אף מגיעים אורחים נכבדים מארה”ק ומחוצה לה, כדי לשאת דברים ולפסוק בדברים מוקשים אשר הרבנים ממתינים לשעת כושר כזו – בהתאסף ראשי עם – כדי לדון בם ולקבל תשועה ברֹב יועץ.

כמיטב המסורת, במהלך הכינוס, שבו גם השתא יִדוֹנוּ נושאים חשובים העומדים על הפרק בכל קצווי אירופה, יינשא על נס גם יום חגו של הארגון, המציין 20 שנות פעילות בכל ענייני הדת ביבשת, במתן מענה תדיר ועקבי למאות הרבנים הפזורים בכל פינה וקובעים יתד חיה ליהדות ולאורחותיה בכל קהילה וקהילה.

ב’מרכז רבני אירופה’ מתכוננים במרץ כדי לאפשר לכ-50 שעות האירוע להכיל את כל התכנייה העשירה שהולכת ונשלמת בימים אלה. “אנו רגילים שרבני אירופה אינם נותנים שינה לעיניהם למען הפרט, ובכינוסים של ‘מרכז רבני אירופה’ הרבנים אינם נחים אף לרגע”, מסביר הרב אריה גולדברג, מנכ”ל המרכז, “ואף אחרי הישיבות הארוכות, הם מקיימים דיונים ערים בלובי ובחדרי האוכל, כדי להגיע לבירור דבר השם זו הלכה.

“גם עתה”, מטעים הרב גולדברג, “אנו מתכוננים לציין את יום חגו של המרכז ב-20 שנות הפעילות ומכינים תכנייה מלאת-תוכן שתהיה חגיגית ומרגשת במיוחד לרגל ציון הדרך החשוב, המסמל את העשייה הרציפה והתמידית של ‘מרכז רבני אירופה’, בכל תחומי היהדות”.